דף הבית | מתן חסות | ספרים וקורסים
סיקור מפגש סניפי והנהלת itSMF העולמית

בין התאריכים 16-17 לנובמבר 2006 התקיים מפגש נציגי העמותות הבינלאומי בברמינגהם אנגליה. ITSMF הבינלאומי מייצג היום 40 מדינות מארבע קצוות כדור הארץ ועוד היד נטויה, מדי חודש מצטרפות לארגון בין 2-3 מדינות חדשות. שעור ההצטרפות הגבוהה מצביעה על מגמת הגידול והתפוצה של ITIL ברחבי העולם. השנה נכחו במפגש 30 מדינות: ארה"ב, אנגליה, שבדיה ,נורבגיה, הולנד ,גרמניה, איטליה ,צרפת, דרא"פ, אוסטרליה, קנדה, ניו-זילנד, ספרד, פורטוגל, לוקסמבורג, יפן, טייוואן, בלגיה, דנמרק, הונג-קונג, ברזיל, קוריאה, ארגנטינה, אירלנד, סלובניה, רוסיה, סינגפור, הונגריה, יוון, וישראל.

תמונה קבוצתית של כל משתתפי הכנס. נציגת ישראל שלישית מימיך בשורה הראשונה


הדיונים התמקדו במספר תחומים:
 • מיקומו של הפורום בעקבות השינויים שחלו באחזקות ITIL (פירוט בהמשך)
 • תוכניות עבודה וקידום הפורום

  בתחום הראשון הדיונים התמקדו במיקומו של הפורום בקהילת ה-IT הבינלאומית לאור השינויים שחלו בשנה האחרונה באחזקת ITIL : משרד המסחר והתעשייה האנגלי בעל הנכס הרוחני של ITIL הוציא אותו השנה למיקור חוץ בשני תחומים: פרסומים והסמכות. שני תחומים אלו נמצאים עתה בידיהם של חברות מסחריות. הפורום שמייצג את כל משתמשי ITIL ושותף בכתיבת הגרסא השלישית של הספרים הינו בעל השפעה מכרעת על התחומים הנ"ל. נציגי הפורום הבינלאומי נמצאים עתה בתהליכי משא ומתן עם הזכיינים החדשים להסדרת תהליכי העבודה העתידיים בין הפורום לבינם.

  התחום השני הוצג על-ידי שבעת הדירקטורים של הפורום:

  עומדים מימין לשמאל בשורה העליונה:
  Governance and Stategy - Ken Wendle
  Chapter Services - Sergio Rubinato
  Business Development - Jan Verwoerd
  Certification and Qualification - Craig Pattison

  עומדים מימין לשמאל בשורה השנייה:
  Marketing & Communications - Ole-Vidar Christensen
  Publications - Ivor McFarlane
  CEO of the ITSMFI - Brian Jennings  כל אחד מהדירקטורים הציג את התחום שהוא אחראי עליו. המסר הכללי הינו שהפורום ממשיך להיות מעורב בקביעת תכולת ITIL בשנים הבאות והדבר בא לידי ביטוי במספר מסלולים:
 • השתתפות פעילה בפורום הבינלאומי של ISO בכל מה שקשור ל-ISO20000 שהינו סטנדרט מבוסס ITIL.
 • השתתפות במאמץ בינלאומי שמתקיים בימים אלו לקביעת סטנדרטים בינלאומיים ל-CMDB בתאום עם HP,IBM,BMC ו- CA.

  פעילות נוספת שנדונה הינה איך יראה ויתפקד הפורום בעתיד הקרוב והרחוק בעקבות הגידול המסיבי של מדינות – לצורך זה שכר הפורום יועץ בינלאומי בתחום המתמחה בייעוץ בינלאומי לעמותות שלא למטרות רווח ובימים אלו עובדים על ההמלצות הסופיות. הכיוון המתגבש הינו חלוקת המדינות לקבוצות עניין על פי מפתח כלשהו (גיאוגרפי,שפה, בגרות הארגון ועוד).

  פורום הדירקטורים ניפגש מדי שלושה חדשים במדינה אחרת בעולם. הדירקטורים הוזמנו לישראל לקיים את המפגש שלהם ביולי 2007 ואנחנו כולנו תיקווה שההזמנה תיענה בחיוב ונוכל לשמוע ממקור ראשון על ההתפתחויות החדשות בתחום.

  פרטים על פעילות העמותה בארץ ניתן למצוא ב: http://www.itsmf.co.il

 •   itSMF Israel 2007
  דף הבית | ספרים וקורסים | מפת אתר | www.itSMF.com