דף הבית | מתן חסות | ספרים וקורסיםדבר יו"ר פורום itSMF בדבר פירוק העמותה מרצון,

שלום לכולם,

לפני כשנה נבחרתי להנהלת הפורום, ונבחרתי ע"י ההנהלה להיות יו"ר הפורום. השנה התאפיינה בחילופי דורות של מתנדבים ופעילים. להנהלה שנבחרה נכנסו מספר חברים חדשים, ובמקביל פרשו חברים שהיו פעילים מאז ימיו הראשונים של הפורום לפני כשש שנים.

במהלך השנה החולפת קיימנו שני אירועים: הכנס השנתי שהתקיים בכפר המכביה, ומפגש חברים שהתקיים במשרדי מלמ-תים. שני האירועים היו מוצלחים לטעמי, וקיוויתי כי השילוב של חברים ותיקים וחדשים בהנהלה, לצד ההצלחה בביצוע אירועים - יאפשרו לנו להחזיר את הפורום לעבודה שוטפת ולעשייה. לצערי, חלק מחברי ההנהלה החדשה החליטו להתפטר מתפקידם במהלך השנה, וחלק אחר ביקש שלא להמשיך בשנה הבאה, ולהתחלף ע"י חברים חדשים.

אני וכל חברי ההנהלה עסקנו רבות בניסיון לגייס מתנדבים להנהלה, לראשות הוועדות ולפעילות בוועדות השונות. לצערי הרב, ההיענות הייתה מועטה ולא הצלחנו לגייס מספיק מתנדבים חדשים. בצורה כזו הרגשנו שלא ניתן להמשיך ולקיים את הפורום ולכן בלית ברירה החליטה ההנהלה להעלות הצעה לפירוק מרצון של העמותה באסיפת החברים. ולמרות הצער שבדבר לאסיפת החברים שהתקיימה ב-14.6.11 לא נותר אלא להחליט על פירוק העמותה.

לפורום itSMF חלק מכריע בהכרה של שוק ה-IT בארץ את מתודת ITIL. הפורום פועל בהצלחה כבר מעל 6 שנים ואין בליבי ספק שללא הפורום אימוץ המתודה בארץ היה קטן באופן משמעותי מהמצב בפועל. בתור אדם אשר עוסק בנושא ITIL כבר מעל 10 שנים אני שמח לראות כי ארגונים רבים בארץ החליטו לאמץ וליישם את העקרונות של ITIL. ניתן לראות זו בצורה בולטת בהתמודדות על פרס פרויקט השנה של העמותה. אמנם התחרות התקיימה רק פעמיים אך ניתן לראות מגמה בולטת של שיפור. בהתמודדות הראשונה היו 3 חברות מתחרות ואילו בהתמודדות האחרונה 8 חברות התמודדו על הפרס. גם רמת הפרויקטים שהוצגו עלתה ואין ספק שזו תמונת מראה של השיפור ברמת הבגרות של שוק ה- IT הישראלי.

זו הזדמנות להודות לכל הפעילים שפעלו לטובת הפורום לאורך השנים. לא אמנה את שמות כולם כדי לא לשכוח אף אחד. אך במהלך יותר משש שנים של פעילות עבדו בפורום חברי וועדות, יושבי ראש לוועדות, חברי הנהלה, וארגונים מסחריים אשר נתנו חסויות, אירחו את פעילויות הפורום וסייעו לעבודה השוטפת. בזכות הזמן, הרצון והמאמץ של כולכם הצליח הפורום להגיע להישגים במהלך שנים אלו. חרמון גרייף, יו"ר וועדת הכספים, הסכים לקחת על עצמו את תפקיד מפרק העמותה. התהליך ייקח עוד מספר חודשים וכמובן שיבוצע בצורה מסודרת ובכפיפות לחוק. במסגרת הפירוק אנו דואגים כי אתר העמותה ימשיך לתפקד לעוד פרק זמן של לפחות שנה לטובת הקהל הרחב.

אני ושאר חברי ההנהלה מקווים כי בעתיד הקרוב תקום קבוצה חדשה של אנשים אשר יחליטו לקחת יוזמה ולהקים מחדש את הפורום. אין לי ספק כי ארגונים ואנשים רבים ישמחו לראות את הפורום פועל שנית.

בינתיים להתראות,

אלכס רוזוב
יו"ר itSMF ישראל
יוני 2011.


 

   
   
  itSMF Israel 2008
דף הבית | ספרים וקורסים | www.itSMF.com