דף הבית | מתן חסות | ספרים וקורסים
ארכיון ידיעות

מפגש עמיתים שני לשנת 2010 - אסיפה שנתית
המפגש התקיים ב-21 באפריל בבית חברת HP ברעננה. התוכנית כללה שני חלקים מרכזיים: הרצאות מקצועיות וכן אסיפה שנתית של הפורום.ההרצאות המקצועיות כללו הרצאה שתיארה את פרויקט יישום ITIL בVodafone- בבריטניה ע"י נתן שטיינברג. בהרצאה סקר נתן את המצב הקיים טרם תחילתו של הפרויקט, את הלבטים שהועלו ע"י ההנהלה, טעויות שנעשו, בעיות שנוצרו ופתרונות מעשיים שניתנו. לסיכום הוסיף שהניסיון המצטבר מלמד, כל מקום שהמתודולוגיה הוטמעה בצורה יסודית הספור הפך להיות ספור הצלחה מסחרר! הרצאה נוספת ניתנה ע"י כלנית גל ואלכס רוזוב. השניים סקרו את שירותי ההדרכה של HP בנושא ITIL וכן את קורסי ITIL וקורסי ה-ISO המוצעים. באסיפה השנתית של הפורום הוצגו דו"חות ניהול הפורום לשנת 2009.הדיווחים כללו את תוכניות הועדות השונות לשנת 2010 החברים הנוכחים אישרו את דו"חות הועדות וההנהלה, את הדו"ח הכספי לשנת 2009 ואת תקציב 2010. בנוסף, התקיימו בחירות להנהלה. חברי ההנהלה שנבחרו :

  • אלכס רוזוב בני קמין נעמי בר-ניר נתן שטיינברג קובי וידר
  • שלמה קשני

מועמדים אלה יצטרפו לחברי ההנהלה שתוקף כהונתם עדיין אינו פג: עדי פרקש, חרמון גרייף וארתור למפרט. ההנהלה החדשה תתארגן ותקצה תפקידים בישיבת ההנהלה הבאה שנקבעה לתאריך 11.5.2010.

בהזדמנות זו אנו מבקשים לאחל הצלחה לחברי ההנהלה החדשה, ותודה מקרב לב לחברי ההנהלה הפורשים ובהצלחה בהמשך דרכם.


25/10/09 - הכנס השנתי 2009
הכנס השנתי נערך ביום ה' ה-15 באוקטובר. הכנס נערך בסימן "סוף מעשה ב-ITIL תחילה" עם פוקוס על שיפור מתמיד - הלכה למעשה.

עיקר המצגות היו 3 סיפורי לקוח ישראליים אשר עלו לשלב הגמר של "פרס יישום ITIL של השנה" אשר ניתן ע"י הפורום. והזוכים הם:

  • מקום ראשון - חברת פלפון על הטמעת שו"ב מרכזי מבוסס CMDB. נציג החברה ישתתף בכנס בינלאומי מטעם הסניף הישראלי של itSMF.

  • מקום שני - זכו שני מועמדים: עיריית פתח-תקווה וקומברס/HP.

לפרטים נוספים על הכנס לחץ כאן.

8/10/09 - איך עושים ITIL בעולם? והפעם - איסלנד
האיסלנדים מבקשים להקים פורום itSMF, והם ביקשו את בני אשר ביקר בארצם לעזור בצדדים המינהלתיים של הקמת פורום. לצורך כך בני נפגשת עם הנהלת itSMF האיסלנדית ל-2 מפגשים בהם שוחחו על הדרך להקים פורום, על ההבדלים בין השוק האיסלנדי לשוק הישראלי, וכד'. לפרטים לחץ כאן.
 

30/12/08 - פרס "יישום השנה" של itSMF לשנת 2008
פורום itSMF גאה להכריז על הענקת פרס שנתי של "יישום השנה 2008".

הפרס מוענק על מצוינות יוצאת דופן ביישום פרוייקט בתחומי ITIL. הזוכה יוכרז בכנס השנתי של הפורום ביולי 2009, ויתכבד להשתתף בכנס השנתי באנגליה, שיערך בנובמבר 2009.
הפרס מיועד לחברי הפורום בלבד. ניתן להציע מועמדים עד לתאריך 10/2/2009.

לפרטים נוספים אנא לחץ כאן.

 

13/11/08 - נחתם הסכם שת"פ בין ITG העולמית ו-itSMF העולמית

בארה"ב ישנו גוף מחקר ללא כוונת רווח אשר מפתח שיטות IT Governance, הגוף נקרא  ITGi  (IT Governance International). גוף זה פיתח ומתחזק את CobiT, במקביל למתודות נוספות. על מנת להפיץ את תורתם נקשרו ITGi עם ISACA - עמותת חברים עם סניפים ונציגויות בכל רחבי העולם.

בהשוואה אלינו: ITGi הם כמו OGC (גוף הפיתוח), ו-ISACA הם כמו itSMF (איגוד משתמשים).

 לפני מספר חודשים נחתם הסכם לשיתוף פעולה בין itSMFi לבין ISACA, שבמרכזו שת"ף לקידום ה-"Best Practices" בניהול השירות ב-IT, ושיטות ניהול כלל ארגוני (Governance). בנוסף, מתוכנן לחזק את השירותים שיקבלו חברי שתי העמותות (ISACA ו-itSMF) על מנת לשלב בין ITIL ו-CobiT, ולגבש שיטות מעשיות ליישום שתי המתודות.

 ל-ISACA יש מקורות ידע רבים שיכולים לעזור לנו, כגון התרגום לעברית של CobiT 4.1 כמו גם מגוון רב של פעילויות משותפות שיכולות לעניין את חברי itSMF וחברי ISACA. 

11/07/08 - כנס itSMF 2008 התקיים בהצלחה - בסימן הגברת הרווחיות
הכנס השנתי השלישי של פורום itSMF התמקד בהצגת ההצלחות של שיטת "ניהול השירות ב-IT" כגורם להגברת הרווחיות של הארגון כולו . באווירה נינוחה התכנסו כמה מאות אנשי IT, מבכירי המשק בארץ, ושמעו סידרה של הרצאות, כולל מרצים מומחים בתחום אשר הגיעו במיוחד מחו"ל, כיצד הופכים את מתודת ITIL לתועלת ממשית לארגון.
הכנס התקיים ביום 10.7.08 באולם "Avenue" שבקריית שדה-התעופה.

הזדמנות להרחבת הידע
פורום itSMF העולמי פתח בסדרת סימפוזיונים לשיפור והעמקת הידע של החברים בתחום של ITIL V3 . אתם מוזמנים להצטרף ולהירשם לסמינרים באינטרנט. הכניסה הינה דרך האזור של חברי הפורום - ראה כפתור כניסה לחברים מצד שמאל למעלה.

רשמים וחוויות מכנס itSMF  באמסטרדם - 2007
בסוף אוקטובר 2007 התקיים הכנס השנתי של פורום
itSMF ההולנדי. אחד הנושאים בכנס היה "כיצד עושים ITIL בעולם", ומרצים מכל העולם הציגו את השיטות שלהם ליישום "ניהול השירות". גם נציג ישראלי הוזמן להרצות. לפרטים לחץ כאן.

איך עושים ITIL בעולם? והפעם - אסיה
במהלך המאמץ לחזק את הקשרים בין פורום itSMF הישראלי לנציגויות של הפורום ברחבי העולם נפגש בני קמין עם נציגי itSMF בהונג-קונג ("הסינים שואבים לנו את כל אנשי ה-IT מהונג-קונג") ובניו-זילנד ("כשיש כבשים ותיירות מי צריך ITIL?"). לפרטים לחץ כאן.

רשמים וחוויות מכנס itSMF ארה"ב - 2007
בין ה16- ל19- לספט' התקיים הכנס השנתי של itSMF ארה"ב. זהו הכנס הגדול בעולם והשנה הפורום האמריקאי חגג עשור. לפרטים לחץ כאן.

רשמים וחוויות מכנס itSMF אנגליה בברמינגהם - 2006
תמצית האירועים מכנס ITIL הגדול והחשוב בעולם. לפרטים לחץ כאן.

סיקור מפגש סניפי והנהלתitSMF העולמית
סיקור האירועים והדיונים השנתיים אשר ערכו נציגי סניפי itSMF מכל העולם. לפרטים לחץ כאן.

ידיעות מהנעשה בעולם
רכוז ידיעות מהנעשה בתחום מכלל העולם - ובמיוחד מ -itSMF העולמית.

 

  itSMF Israel 2008
דף הבית | ספרים וקורסים | www.itSMF.com